Άρης - Ατρόμητος 2-0

Σ’ ένα «χορταστικό» παιχνίδι, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, από πλευράς φάσεων ο Άρης επικράτησε του Ατρομήτου με 2-0 και έδειξε με αυτόν τρόπο να έχει αφήσει πίσω τις ήττες από Α.Ε.Κ. και Ολυμπιακό, αλλά και τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό του από την συνέχεια του κυπέλλου. Ο Άρης δε χρειάστηκε να φορτσάρει στο β μέρος, αλλά με συντήρηση δυνάμεων κράτησε το σκορ. Πάντως
ο Ατρόμητος δεν κλείστηκε κι έπαιξε το παιχνίδι του, καρδιοκτυπώντας στα πρώτα λεπτά τους γηπεδούχους, όταν έχασε δυο κλασσικές ευκαιρίες να προηγηθεί. Από εκεί κι έπειτα, όμως, δεν έδειξε τίποτε άλλο.

Οι συνθέσεις:
Άρης: Σηφάκης, Νέτο, Λαζαρίδης, Ρονάλντο, Βανγκέλι, Ναφτί (73' Φατί), Τόχα, Χαβίτο, Κάλβο (61' Τσεσνάουσκις), Κόκε, Ρουίς (80' Λίμα)

Ατρόμητος: Μιχαηλίδης, Μπαζίνσκι, Νάστος, Ολιβέιρα, Σκόνδρας (58' Τάτος), Νεμπεγλέρας, Σφακιανάκης, Μπρίτο (77' Καραγκούνης), Καραλής (63' Σαγκανόφσκι), Περόνε, Καμαρά

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Αχαϊας)
Κίτρινες κάρτες: Ναφτί (34', Άρης)- Νάστος (7', Ατρόμητος), Μπρίτο (56', Ατρόμητος), Τάτος (62', Ατρόμητος)
Σκόρερ: Χαβίτο (19', Άρης), Λαζαρίδης (25', Άρης)