Ξάνθη - Καβάλα 1 - 1

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση των "Πηγαδιών" ανάμεσα στην Ξάνθη και την Καβάλα, αφού στο πρώτο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι είχαν στις τάξεις τους έναν Παπά που έκανε σπουδαίο παιχνίδι, αλλά στο δεύτερο μέρος, για τους γηπεδούχους ανέβηκε ο... Παπάς και τους έσπρωξε στην ισοφάριση. Έτσι, οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκας.

Το παιχνίδι στα Πηγάδια ήταν σεμινάριο για μια διαιτησία που κατάφερε να αδικήσει και τους δύο, από ένα ημίχρονο, χωρίς να κάνει το μεγάλο λάθος. Ο Παπάς, όμως, άφησε ατιμώρητους τους φιλοξενούμενους ως το 45 κι έκανε ακριβώς το ίδιο υπέρ των γηπεδούχων στην επανάληψη! Έτσι περιόρισε σε αμυντικό ρόλο στο α μέρος την Ξάνθη και στο β την Καβάλα, δίνοντας συνεχώς επιθέσεις στα πρώτα 45 στους "Αργοναύτες" και στα υπόλοιπα λεπτά στους Ξανθιώτες! Κράτησε στον αγώνα παίκτες που θα έπρεπε να είχαν αποβληθεί και έδειξε κάρτα στον αρχηγό της Καβάλας Ντιέ, όταν του... μίλησε για ένα εις βάρος της ομάδας του φάουλ. Αλλοπρόσαλλα πράγματα...